تفاوت های بین نورپردازی لوله های LED و روشنایی لوله های فلورسنت

تا زمانی که در صنعت روشنایی کار نکنید، ممکن است نتوانید تفاوت بین نور LED لوله ای و نور فلورسنت لوله ای را تشخیص دهید. خود لوله ها در نگاه اول شبیه به هم هستند، اما تفاوت های عمده ای بین این دو نوع لوله وجود دارد. ما قصد داریم به مقایسه لوله های LED با لوله های فلورسنت در نمای داخلی بپردازیم.

روشنایی لوله LED

مواد

روشنایی لوله LED از یک ساختمان آلومینیومی، لنزهای پلی کربنات و اجزای الکتریکی با کیفیت بالا استفاده می کند که عملکرد پیشرفته را فراهم می کند. لوله های LED با مواد غیر خطرناکی ساخته شده اند که فاقد سرب، جیوه و سایر اجزای سمی هستند، این امر باعث می شود که درصورت شکستن لوله LED مشکل خطرناکی به وجود نیاید.

طول عمر

عمر لوله های LED بسیار بیشتر از لوله های فلورسنت سنتی است. اندازه گیری های مشخصات فعلی LED بیان می کند که LED های ما می توانند بیش از 70،000 ساعت آزمایش را تحمل کنند. این بدان معنی است که یک لوله LED با گذشت زمان هزینه خود را پرداخت خواهد کرد. آپاروز با اطمینان از ماندگاری 10 درصدی استاندارد در اکثر لوله های LED ما، از ماندگاری محصولات لوله ای ما اطمینان دارد.

قابلیت بازیافت

لوله های LED قابل بازیافت هستند! برای پردازش مناسب برای بازیافت، باید لوله را جدا کنید. می توانید آلومینیوم و پلاستیک را در مرکز بازیافت محلی خود و اجزای الکتریکی را در رایانه یا مرکز الکترونیکی رها کنید. متناوباً، می توانید تمام لوله های خود را به آپاروز برگردانید تا در آنجا از بازیافت صحیح آنها اطمینان حاصل کنیم.

بهره وری

به طور متوسط، هزینه مصرف برق 17 درصد از بودجه یک شرکت است. روشنایی LED با کارایی خود می تواند هزینه ها را به شدت کاهش دهد. به عنوان مثال ، جدیدترین لوله LED به 26 وات (W) نیاز دارد و خروجی آن 3334 لومن (lm) است و به 130 لومن در هر وات (lm/w) تبدیل می شود! برای چنین وات کم, نور بسیار زیاد است.

تفسیر رنگ

بیشترین تفاوتی که در نور LED مشاهده خواهید کرد این است که شباهت زیادی به نور طبیعی خورشید دارد. این بدان دلیل است که تمام طیف های رنگ در تراشه های LED نشان داده می شوند و درخشان ترین رنگ سفید را تولید می کنند. علاوه بر این، هر خروجی رنگ به صورت یکپارچه تکثیر می شود. نور مناسب می تواند به بهبود تمرکز، بهره وری و سلامتی کمک کند.

روشنایی لوله فلورسنت

مواد

فلورسنت لوله ای ممکن است از شیشه، پلاستیک، فلز و جیوه ساخته شود. جیوه ماده ای بسیار خطرناک است و در صورت شکستن لوله فلورسنت، می تواند برای همه افراد مجاور خطرناک باشد. از آنجا که برخی از لوله های فلورسنت از شیشه ساخته شده اند، احتمال شکستن این لوله از جمله خطر قرار گرفتن در معرض جیوه افزایش می یابد.

طول عمر

لوله های فلورسنت از 3-5 سال قبل از نیاز به تعویض دوام می آورند اما کاملاً به بالاست(ترانس) بستگی دارد. اگر بالاست خراب شود، لوله فلورسنت نیز از کار می افتد. وقتی لوله های فلورسنت شروع به کار می کنند ، سیاه می شوند و شروع به لرزش می کنند، که ممکن است باعث سردرد و خستگی چشم شود و به ویژه برای کسانی که به نور حساسیت دارند ممکن است مضر باشد.

قابلیت بازیافت

شما هرگز، هرگز نباید یک لوله فلورسنت را درون بازیافت یا زباله قرار دهید. لوله های فلورسنت با جیوه ساخته می شوند، که بسیار سمی است، به این معنی است که نمی توان آن را بازیافت کرد و نباید در یک محل دفن زباله قرار گیرد. برای دفع صحیح چراغ های فلورسنت باید با یک شرکت خاص که دفع مواد خطرناک را کنترل می کند تماس بگیرید.

بهره وری

آیا لومن های به ازای هر وات را که لوله های LED می توانند تولید کنند به یاد دارید؟ خوب، لوله های فلورسنت فقط می توانند حدود 50-100 لومن در وات تولید کنند (lm/w). این بدان دلیل است که مقدار زیادی از انرژی تولید شده هدر می رود زیرا به جای نور به گرما تبدیل می شود. لوله های LED نسبتاً خنک باقی می مانند، بنابراین می توان حداکثر میزان نور را تولید کرد، در حالی که گرمای بیهوده تولید نمی شود و هیچ کم نیست.

تفسیر رنگ

نور لوله های فلورسنت به دلیل افزایش طول موج های رنگی آبی, قرمز و سبز با نور طبیعی خورشید تفاوت دارد. از این رو لوله های فلورسنت توانایی ساخت نور طبیعی روز را ندارند.

لوله ای LED برای نورپردازی انتخاب بهتری است

نورپردازی لوله LED انتخاب بهتری است زیرا در آزمایش حدود 40000 ساعت بیشتر طول می کشد ، از نظر صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتر، در هزینه شما صرفه جویی می کند و تأثیر کمتری روی محیط زیست خواهد گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.