لیست پرفروش‌ترین اجناس مغازه الکتریکی + نحوه قیمت‌گذاری

لیست پرفروش‌ترین اجناس مغازه الکتریکی + نحوه قیمت‌گذاری

مقدمه

لیست اجناس مغازه الکتریکی

لیست اجناسی که در هر مغازه الکتریکی باید موجود باشد را در زیر برای شما قرار داده‌ایم. پرفروش ترین محصولات با رنگ قرمز، محصولاتی که فروش متوسطی دارند با رنگ زرد و محصولاتی که تخصصی بوده و فروش پایینی دارند را با رنگ سبز مشخص کرده‌ایم. هر محصول را در دسته مرتبط خود خواهید یافت.

لیست اجناس روشنایی و نورپردازی

پروژکتور و والواشر

پنل سقفی

هالوژن پنلی

چراغ حیاطی و پارکی

چراغ خطی و لاین نور

چراغ دیواری و بالا آینه‌ای

چراغ سقفی

ریسه شلنگی و تزئینی

قاب و فریم هالوژن

لامپ ال ای دی، کم‌مصرف و رشته‌ای

لامپ هالوژن

لیست اجناس لوازم الکتریکی

آنتن

تبدیل‌کننده

چسب و اتصال‌دهنده

ریموت کنترل

سنسور چشمی و حرارتی

سیم و کابل

فن هواکش و تهویه

سه راهی و چند راهی و رابط

محافظ جان، فیوز مینیاتوری و متعلقات

استابلایزر و محافظ برق

لیست اجناس تجهیزات ارتباطی و امنیتی

آیفون صوتی

آیفون تصویری

دوربین مداربسته

نحوه قیمت‌گذاری اجناس لوازم الکتریکی

به جرئت می‌توان گفت که قیمت‌گذاری برای محصولات یکی از مهم‌ترین وظایف هر کسب و کاری می‌باشد. زیرا اگر قیمت پایینی برای محصولات بگذارید نمی‌توانید سود خوبی کسب کنید و از طرفی اگر قیمت بالایی را بر روی محصولات خود تعیین کنید ممکن است در امر فروش به مشکل بخورید. از این رو قیمت گذاری مناسب برای افزایش فروش بسیار حیاتی است. پس در ادامه همراه ما باشید با دو روش قیمت گذاری لوازم الکتریکی:

  1. روش بر پایه هزینه
  2. روش بر پایه بازار

با توجه به شرایط خود و نوع محصولاتی که فروش می‌نمایید، می‌توانید از هر یک از روش‌ها یا ترکیبی از آن‌ها بهره‌مند شوید.

قیمت‌گذاری لوازم الکتریکی بر اساس هزینه

برای اعمال قیمت‌گذاری بر اساس هزینه، کافی است تا قیمت کل محصول خود را مشخص کرده و سپس سود مطلوب خود را افزوده کنید. در اکثر مواقع، قیمت فروش محصولات الکتریکی باید در بازه ۱.۵ تا ۳ برابر قیمت تمام شده محصول قرار گیرد، و در حالت ایده‌آل، این مقدار باید ۲ برابر قیمت تمام شده باشد. اگر به تازگی وارد این حوزه شده‌اید و حاشیه سود شما پایین است، نگران نباشید؛ زیرا با گذر زمان، به سودآوری ایده‌آل دست خواهید یافت.

همچنین، در ابتدای کسب و کار، توصیه می‌شود که حجم سفارش محصولات را کاهش داده و به آرامی و با دقت بیشتر به خرید با قیمت بهتر بپردازید. همواره باید به کمینه کردن ریسک‌ها توجه داشته باشید و اولویت را بر روی کاهش ریسک قرار دهید، نه حاکم کردن بر سود حداکثری.

تنها استفاده از قیمت‌گذاری بر اساس هزینه برای تعیین قیمت محصولات الکتریکی، راهکار مطلوبی نیست. در این روش، دو عامل اساسی یعنی رقبا و خریداران به طریقی نادیده گرفته می‌شوند. به همین دلیل مناسب‌تر است از ترکیب سه روش مختلف قیمت‌گذاری برای محصولات الکتریکی استفاده نمایید.

قیمت‌گذاری لوازم الکتریکی بر اساس بازار

اگرچه قیمت‌گذاری بر اساس هزینه به عنوان یک روش از پایین به بالا در نظر گرفته می‌شود، اما قیمت‌گذاری مبتنی بر بازار به عنوان یک روش از بالا به پایین شناخته می‌شود. در این روش، تعیین قیمت محصولات الکتریکی با مراجعه به قیمت محصولات مشابه رقبا در بازار آغاز می‌شود.

در قیمت‌گذاری مبتنی بر بازار، شما باید قیمت فروش محصولات الکتریکی خود را بر اساس روش استفاده شده توسط رقبای خود تعیین کنید. بنابراین، نخستین گام این روش قیمت‌گذاری، تحقیق در مورد قیمت‌های محصولات تمام شده توسط رقبا در بازار است. سپس می‌توانید قیمتی را که برای محصولات شما مناسب است، انتخاب کنید. در این روش، قیمت فروش و ویژگی‌های محصول به عنوان عوامل تعیین‌کننده قیمت در بازار مطرح می‌شوند.

لیست اجناس پرمصرف لوازم الکتریکی فقط با ۱۰۰ میلیون تومان

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید من
بستن لیست علاقه مندیها
Close به تازگی بازدید شده
مقایسه محصولات (0 محصول)
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
دسته‌بندی‌ها